Zgodnie z obietnicą opiszę krótko temat zakładania konta na CEX.IO i wpłacania środków finansowych.

Pierwszym krokiem jest rejestracja:

– na stronie : https://cex.io/signup podajemy wybrany Username, e-mail i hasło, wklepujemy kod captcha i klikamy „Create my account”.

– na naszego maila zostaje wysłany list z linkiem aktywacyjnym.

– po kliknięciu w link pojawia się strona z prośbą o wybranie metody dodatkowej autoryzacji przy logowaniu. Można z tego zrezygnować, ale nie polecam, bo włamania się zdarzają, a bitcoinów szkoda. Można się autoryzować za pośrednictwem telefonu z Androidem lub za pośrednictwem każdorazowo wysyłanego kodu SMS, który trzeba wpisać przy logowaniu. Wydaje mi się, ze to drugie rozwiązanie jest bezpieczniejsze i z niego korzystam, ale to moje osobiste zdanie.

– po zalogowaniu i autoryzacji możemy już korzystać w pełni z kopalni i giełdy CEX.IO

Nasz konto jest na razie puste. Żeby móc przystąpić do wydobycia bitcoinów, trzeba kupić moc GHs. Jednak aby kupić trzeba mieć za co kupić. Trzeba więc przelać na nasze konto pewną kwotę bitcoinów. Najmniejszą możliwą kwotą jest 0.0000001 BTC. Jak to zrobić? Jeśli mamy jakieś bitcoiny w innym swoim portfelu, wystarczy przesłać je na adres naszego portfela w CEX.IO. Adres znajdziemy z zakładce „Balance”.

Jednak zwykle nie mamy bitcoinów, ale mamy złotówki i to na naszym koncie bankowym. I co dalej? Ja skorzystałem z giełdy Bitcurex.com. Tam również trzeba założyć konto, a potem już z górki:

– na rachunek Bitcurex w MBanku przelewamy złotówki. Numer rachunku znajdziemy w ustawieniach konta, trzeba jedynie zwrócić uwagę na dokładne przepisanie pola „Tytuł transakcji”. Jest to warunkiem, żeby pieniądze dotarły właśnie na nasze konto w Bitcurex. Wszystko trwa ok. 24 godzin, aż zobaczymy je na naszym koncie i będziemy mogli za nie kupić bitcoiny.

– gdy kasa dotrze, kupujemy bitcoiny, które natychmiast pojawiają się w naszym portfelu w bitcurex.

– bitcoiny przesyłamy do naszego portfela w CEX.IO. Operacja trwa ok. godziny.

– kupujemy moc GHS, która natychmiast zaczyna pracować na nasze bitcoiny.

Warto jeszcze wspomnieć o opłatach i prowizjach:

– Bitcurex pobiera: 0.4% prowizji w BTC za wymianę PLN/BTC i stałą kwotę o.ooo5 BTC za przelew bitcoinów na inny rachunek (np. do CEX.IO)

– CEX.IO pobiera od każdej transakcji zakupu (lub sprzedaży) mocy na swojej giełdzie prowizję 0.2% w BTC, nie mniej, niż 0.00000001 BTC.

Reasumując – w czasie testowania tej procedury za 50.00 PLN przelanych z mojego rachunku bankowego, na CEX.IO otrzymałem  3.74007662 GHS.One Thought on “

  1. Odnosnik: Po dwutygodniowych testach CEX.IO | Bitcoiny i nie tylko - blog o kryptowalutach

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

 

Nawigacja