Minęło już ponad 2 tygodnie, odkąd zarejestrowałem swoje konto na stronie cex.io. Przez ten czas dość intensywnie poznawałem możliwości, jakie daje ta platforma, oto moje doświadczenia.

Założyłem, że zainwestuję 200 PLN i po 14 dniach sprawdzę ewentualne zyski i straty.

O samym zakładaniu konta i wpłacaniu środków postaram się napisać w jednym z następnych wpisów, teraz od razu przejdę do etapu, że mam już BTC na koncie w cex.io.

Wrażenie ogólne:

Sama strona CEX.IO jest bardzo przejrzysta, intuicyjna – wszystkie kursy, wyniki, podsumowania są dostępne od ręki. Również pełny przegląd zarobków, posiadanej mocy i jej wykorzystania. Wkurzają tylko okresowe wyłączenia typu „Maintenance” – mnie spotkały dwa razy, kiedy nie można się zalogować do konta. Na szczęście zakupiona przeze mnie moc kopała w tym czasie bez problemów.

Wyniki:

– na moje konto w CEX.IO dotarło 0.12801613 BTC

– kupiłem za to 17.68550620 GHS (po kursie 0.007224 GHS/BTC)

– zakupiona moc zaczęła dla mnie pracować natychmiast po zakupie. Codziennie sprawdzałem saldo wykopanych bitcoinów. Średnio dziennie przybywało mi ok. 0.00054400 BTC, co dawało ok. 0.42% dziennie w stosunku do zainwestowanej kwoty.

– po 14 dniach na moim koncie było 0.007723 BTC.

– w międzyczasie kurs GHS/BTC spadł do 0.007100.

– w celu dokładnego obliczenia zysków sprzedałem moją moc po takim kursie i otrzymałem za nią 0.12531596 BTC

– czyli po zsumowaniu z wykopanymi bitcoinami moje saldo wynosiło 0.13303896 BTC

– czyli realnie zarobiłem 3.93% zainwestowanej kwoty BTC.

 

Podsumowanie:

Prawie 4% zarobku w 2 tygodnie nie jest szokująca kwotą, ale należy wziąć pod uwagę parę rzeczy:

– po każdej transakcji zakupu i sprzedaży GHS pobierana jest prowizja 0.2% w BTC, tak więc realny zarobek był o 0.4% większy.

– za każde wykopana bitcoiny można od razu kupować moc GHS, która natychmiast będzie dla nas pracować. Ja dla przejrzystości analizy nie robiłem tego, po prostu „odkładałam” wykopane BTC. Obliczyłem, że gdybym kupował moc na bieżąco (raz dziennie), co dzień mój zarobek zwiększałby się o ok. 0.62% (zamiast 0.42% bez zakupów), a ponieważ jest to tzw. procent składany, po dwóch tygodniach mój zysk wyniósłby ok.9.04% (zamiast 3.93% bez zakupów). Ten wynik można jeszcze zwiększyć przy kupowaniu GHS po każdym wykopaniu BTC (dzieje się to 3-4 razy na godzinę).

– za każde wykopane BTC CEX.IO pobiera prowizję za obsługę (tzw.maintenance). Jest tego ok. 20-25% wykopanej kwoty. Wyniki które podałem są już po odliczeniu tej prowizji – to, co zarobiłem realnie.

Reasumując wszystko wygląda dość obiecująco. Każdy może sobie sam policzyć, ile można zarobić w ciągu miesiąca lub roku – przedstawione dane są dość przejrzyste. Nawet te 4% w 2 tygodnie jest dużo większą kwotą, niż roczna lokata w większości banków w złotówkach. Do tego dochodzi wzrost kursu BTC/PLN z 1525.00 w momencie zakupu do 1830.oo w dniu sprzedaży, co daje dodatkowy zysk w wysokości ok.20% !! Ale to nie zawsze się dzieje, więc trudno na to liczyć w krótkiej perspektywie. W dłuższym czasie istotnie większość analityków przewiduje wzrost kursu bitcoina, choć może nie do tego stopnia, jak kiedyś.

Tak więc generalnie zostaję na CEX.IO, będę dalej eksperymentował. Możliwość handlu mocą na bieżąco daje dodatkowe możliwości zarobku, których tu nie wykorzystałem.

No i po tych doświadczeniach przychodzi mi do głowy taka myśl: dlaczego do bieżącego kupowania GHS za wykopane BTC nie zaprząc jakiegoś automatu, skryptu? Wtedy wszystko samo by się robiło, a ja mógłbym leżeć pod palmą i palić cygara…. Pomyślę nad tym.Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

 

Nawigacja