cex.io_2Nie dawno (tu i tu) pisałem o metodach wydobycia – kopania bitcoinów przy pomocy komputerów lub koparek zbudowanych z kart graficznych lub specjalistycznych układów. Krótko mówiąc trzeba zakupić sprzęt, podłączyć go do zasilania i internetu, skonfigurować i dopiero wtedy  może coś nam zacząć kapać do portfela. Pomijając kwestie kosztów, opłacalności zakupu, starzenia się sprzętu i inne aspekty ekonomiczne dochodzi tu jeszcze problem tego, że nie każdy, kto chciałby zarabiać na bitcoinach jest informatykiem, a konfiguracja sprzętu nie jest prosta, co przerobiłem na własnym przykładzie.

Niedawno trafiłem na platformę internetową, która jak się zdaje rozwiązuje wszystkie te problemy. Adres strony to http://www.cex.io. Jest to platforma internetowa oferująca tzw. kopanie w chmurze oraz możliwość handlu mocą obliczeniową i wykopanymi walutami, bo nie tylko bitcoiny możemy tam wydobywać.

Cóż to jest kopanie w chmurze? Najprościej wygląda to tak, że po rejestracji w serwisie wykupujemy od niego moc obliczeniową maszyn, którymi on dysponuje i od tej pory ta ilość mocy kopie bitcoiny dla nas. Nie trzeba mieć własnego sprzętu, wystarczy konto w serwisie i wpłacenie pewnej kwoty (w BTC) na pokrycie kosztów kupowanej mocy. Na dzień dzisiejszy wykupienie 1 GHs na platformie cex.io kosztuje ok. 0.0076 BTC, czyli ok. 3.63 USD, czyli ok. 11.50 PLN. Trzeba zaznaczyć, że wykupiona moc pracuje dla nas non-stop, bezterminowo, do czasu, aż zdecydujemy się ją odsprzedać na giełdzie powiązanej z serwisem. Nie interesują nas przy tym problemy konfiguracyjne, awarie sprzętu, oraz koszty zużywanej energii elektrycznej, które przy własnym sprzęcie są niebagatelne, o czym pisałem we wcześniejszych artykułach.

Na stronie działa również platforma handlowa, coś w rodzaju giełdy, gdzie możemy w każdej chwili dokupić więcej mocy, odsprzedać tą moc, która już posiadamy lub handlować innymi wykopanymi walutami (na dziś można kopać i handlować BTC i NMC oraz mocą GHS, ale w planach jest wprowadzenie handlu innymi kryptowalutami oraz wymiana ich na USD).

Całość robi bardzo dobre wrażenie. Mamy pełny przegląd posiadanych zasobów (kruptowalut i mocy), aktualnych kursów sprzedaży i zakupu, wolumenów obrotów i wykresów historycznych, co umożliwia nie tylko bezproblemowe kopanie, ale również aktywne inwestowanie – to już dla zaawansowanych i bardziej świadomych.

Już pierwsze proste rachunki wskazują, że zakup mocy na cex.io jest bardziej opłacalny niż zakup koparki o tej samej mocy. Jeśli weźmiemy pod uwagę, że odchodzą wszystkie problemy opisane powyżej, jest to chyba dobry wybór. Potwierdzają to również opinie w sieci na temat tej platformy.

Zainwestowałem niewielką kwotę i będę testował to rozwiązanie. Chętnych zapraszam do rejestracji z mojego ref linka https://cex.io/r/2/arkusbit/0/ . Dla każdego gratis 0.1 GHs mocy po rejestracji i pierwszym zakupie 1 GHs (proszę o kontakt na priv w tej sprawie).

Niedługo opiszę swoje wrażenia z pracy całego systemu.Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

 

Nawigacja